Русскій фейк, іді на***!

Викриття Американський полковник, який прогнозує швидку поразку Україні, робить це з першого дня війни

Російська пропаганда постійно використовує іноземців, аби довести, що весь світ на боці Росії й підтримує її в російсько-українській війні. Також  пропаганда вдає, що думка американця — це офіційна позиція США, а думка італійця — це офіційна позиція Італії, і так далі.

Найчастіше для створення вигляду, що всюди, і навіть у США, все більше й більше «підтримують Росію» чи «розуміють Путіна», чи «вірять в переможну силу російської армії», використовують американських колишніх військових, здебільшого прихильників експрезидента Дональда Трампа. Вони часто з’являються на каналі Fox News і там роблять провокаційні заяви, які використовує потім російська пропаганда. Проте насправді факти, озвучені в заявах, не мають нічого спільного з реальністю.

Один з таких експертів — ексрадник глави Пентагону полковник Дуглас Макгрегор. 2020 року Трамп хотів призначити його на пост посла в Німеччині, але Сенат не підтримав кандидатуру. Після цього його призначили радником виконувача обов'язків міністра оборони; на цій посаді він залишався три місяці — до зміни адміністрації.

2014 року Макгрегор підтримав анексію Криму і виступив в ефірі RT, де стверджував, що жителі Криму — росіяни, а не українці.

Востаннє заяви Макгрегора про те, що «від України майже нічого не залишиться» найближчим часом, були оприлюднені в російських ЗМІ наприкінці грудня.

Видання Insider зібрало висловлювання полковника від початку повномасштабного вторгнення і з’ясувало, що  прогнози полковника не відповідають дійсності.

Так, 27 лютого, через три дні після початку війни, він заявив в ефірі Fox News: «Зараз битва у Східній Україні практично закінчена, всі українські війська там здебільшого оточені та відрізані, на південному сході зосереджено від 30 до 40 тисяч людей, і якщо вони не здадуться у найближчі 24 години, я підозрюю, що росіяни зрештою знищать їх».

6 березня в ефірі Fox Business він знайшов пояснення, чому цього не сталося.

«У перші п'ять днів російські війська, на мою думку, діяли надто м'яко. Нині вони це виправили. Тож я сказав би, що ще 10 днів, і все має закінчитися. Але питання у тому, що збирається робити Зеленський. Росіяни ясно дали зрозуміти, що вони хочуть нейтральної України. Все могло б закінчитись кілька днів тому, якби він погодився з цим. А потім вони можуть скоректувати кордони, але східна частина України міцно перебуває в руках Росії, але знову ж таки росіяни не захоплюють територію. Вони знищують українські сили. Це їхня основна мета».

Ще за 10 днів полковник спробував вдати, що його прогноз справдився. У програмі Такера Карлсона на Fox News він заявив: «Для українців війна фактично закінчилась. Вони розбиті вщент. У цьому немає жодних сумнівів попри те, що повідомляють наші основні засоби масової інформації».

Черговий аналіз Макгрегор виклав в ефірі ультраправого кабельно-супутникового телеканалу Real America's Voice 7 липня:

«Війна, за винятком Харкова та Одеси, з погляду росіян переважно закінчена. Немає жодного наміру робити щось ще, тому що у росіян не надто  велика армія. Вони мають дуже обмежені збройні сили, і це їх задум, вони не хотіли створювати величезну армію, вони, звісно, не в змозі загрожувати НАТО, та й не стали б, якби не зазнали прямого нападу з нашого боку. <…>

Останнє, чого хоче Путін, це піти на захід від Дніпра і врешті-решт включити 20 мільйонів, 25 мільйонів українців до складу Росії. Він знає, що вони не хочуть бути частиною Росії, це ніколи не було його метою».

12 вересня в ефірі програми того ж  Карлсона Макгрегор знову заявив, що «ця війна може скоро закінчитися», і додав: «Українська армія знекровлена, десятки тисяч українських солдатів убиті чи поранені, Україна справді на волосині». 

Це було наступного дня після звільнення Ізюму, Балаклеї та Куп’янська – і перед тим, як українська армія звільнила  Херсон.

Заяви Макгрегора критикують навіть однопартійці. Наприклад, Ліз Чейні навіть запитувала публічно в каналу Fox News: «Навіщо ви постійно випускаєте Дагласа Макгрегора в ефір FoxNews, де він поширює путінську пропаганду та брехню? Це абсолютно не на користь Америці». Ще раніше вона назвала Макгрегора представником «путінського крила Республіканської партії». І навіть одна з найвідоміших журналісток Fox News Дженніфер Гріффін говорила про Макгрегора як про апологета Путіна, що спотворює факти.