Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Викриття Росіяни запустили дезінформаційну кампанію, спрямовану на підбурювання мусульман проти України

Таку дезінформаційну кампанію зафіксували фахівці Центру протидії дезінформації при РНБО. Як вони розповідають, у телеграм-каналах, що транслюють прокремлівську риторику, ширять повідомлення про «українців-нацистів, які ненавидять чужі релігії», зокрема мусульманство. Автори повідомлень намагаються переконати, що «Україна – безбожна й сатаністська держава», зокрема поширюючи фейки про спалення військовими ЗСУ Корану тощо.

Як пояснюють фахівці, мета цієї дезінформаційної кампанії — розпалити міжрелігійну ворожнечу та демонізувати Україну й українців в очах мусульман. Крім того, за словами аналітиків, інша мета дезінформаційної кампанії — підвищити рівень мобілізації серед мусульман-вірян. 

Другим важливим чинником стала дата початку великого релігійного свята мусульман — Рамадан. Перед цим пропагандисти отримали методички, в яких ідеться, що вони за допомогою фейків і дезінформаційних кампаній повинні розпалити міжрелігійний конфлікт українців з мусульманами, який має перерости в «релігійну війну». Недарма фейк про спалення Корану зафіксували в проросійських телеграм-каналах 15 березня, у міжнародний день боротьби з ісламофобією. 

Отже, росіяни намагаються демонізувати українців і подати їх ворогами усіх народів. Укотре російський агітпроп позиціює Україну як агресора, а свої дії приховує. Водночас пропагандисти у такий спосіб віддзеркалюють свої вчинки та кажуть, що це буцімто українці вбивають мирних людей, сповідують ненависть до багатьох народів, зневажають інші культури та релігії.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись