Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Викриття Невідомі від імені ДСНС України оголосили фейкову евакуацію з Харкова

Користувачам месенджерів Telegram і Signal почали приходити повідомлення від імені ДСНС України про те, що українська влада рекомендує мешканцям Харкова до 22 квітня 2024 року евакуюватися з міста через його ймовірне оточення російськими військами. Крім того, до цих повідомлень додають памʼятку щодо дій у разі евакуації.

Насправді в ДСНС заявила, що не надсилала подібних повідомлень українцям. Військове керівництво України постійно відстежує ситуацію й наразі не зафіксувало жодних ознак готовності Росії наступати на Харків. Про це вже пишуть у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП. 

Самі ж повідомлення про евакуацію з Харкова – це інформаційний вкид, спрямований на дестабілізацію ситуації в Україні, наголошують в ДСНС і закликають не довіряти сумнівним джерелам інформації. 

Дезінформацію про «евакуацію з Харкова» поширюють не вперше. Раніше ми спростовували інформацію, що «в Харкові нібито панують панічні настрої ― мешканці міста “масово виїжджають”», «Україна нібито оголосила депортацію жителів Харкова, готуючи його до оборони» або що «влада Харкова нібито збирається втікати з міста».

Скриншоти ДСНС України

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись