Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Володимир Зеленський визнав, що «не планував виконувати Мінські домовленості» й «хотів воювати»

Такий фейк поширили у соціальних мережах та у пропагандистських ЗМІ, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях йдеться, що Володимир Зеленський нібито «зізнався, що не планував виконувати Мінські угоди» і що «мир не входив до планів України». Автори повідомлень посилаються на інтерв’ю Зеленського французькому виданню «Le Figaro» та німецькому журналу «Der Spiegel». Це — неправда. 

Аналітики проєкту StopFake звернули увагу на цей кейс та встановили, що під час інтерв’ю Зеленський не робив ніяких заяв про те, що «мир не входив до планів України». Навпаки, український Президент вкотре наголосив, що саме Росія не дотримувалася угоди та поступово загострювала конфлікт.. 

Відповідаючи на запитання про ефективність та доцільність Мінських угод, Зеленський зазначив, що документ склали так, аби заморозити російське вторгнення у Донецькій та Луганській областях. На його думку, угоди неможливо виконати без втрати українських територій. Відтак, повністю дотриматися Мінських угод не було можливо для задоволення потреб обох сторін. Окрім того, Зеленський не казав, що він хотів війни та намагався її спровокувати. 

Поширюючи цей фейк, пропагандисти виправдовують неспровоковане вторгнення Росії на територію України. Нібито українське керівництво на чолі з Зеленським хотіло воювати та провокувало Росію на вторгнення. У такий спосіб росіяни прагнуть виставити Україну агресором, від якої потрібно було захищатися.

Нагадаємо, Мінські угоди (домовленості) — це серія трьох документів, які були підписані протягом 2014-2015 років. Документи передбачали кроки для врегулювання війни на території Донецької та Луганської областей. Зокрема туди входили пункти про припинення вогню, надання особливого статусу тимчасово окупованим Росією територіям. «Детектор медіа» також аналізував меседж російської пропаганди, в якому йшлося, що Україна могла б уникнути війни, якби дотримувалася Мінських угод. 

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join