Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Disclosure Росіяни поширили документ нібито від Херсонського управління СБУ, в якому наказують «нейтралізувати» дезертирів

Такий «документ» поширили у соціальних мережах, зокрема у телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У «документі» йдеться, що в окремих батальйонах та бригадах територіальної оборони на Херсонському напрямку «почастішали випадки дезертирства». У «документі» наводять запобіжні заходи нібито задля запобігання дезертирства, зокрема пропонують «нейтралізувати військового-втікача на місці».

Центр протидії дезінформації при РНБО дослідив цей кейс та виявив, що документ — фейковий. Крім того, перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський також підтвердив несправжність «документа». Водночас як пояснюють аналітики, «документ» містить у собі низку неточностей, зокрема: 

  • У фейковому документі не дотримані правила оформлення. Наприклад, гриф секретності розташований не на визначеному місці.

Як кажуть фахівці, жодних документів чи наказів щодо «нейтралізації» військового-втікача не існує. Якщо військовий самовільно залишив місце військової служби, то за це він отримує покарання відповідно до чинного законодавства.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join