Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Захід все більше сумнівається у перемозі України, тому зменшує військову підтримку

Про це вчергове написали російські ЗМІ, цього разу з посиланням на статтю The New York Times (NYT). Нібито на Заході зростають скептичні настрої щодо затіяної ними «тактики виснаження» Росії.

Російські пропагандисти вибірково цитують оригінальну статтю, а також додають у переказ цитати, яких у тексті немає, пише VoxCheck. Оригінальна стаття, на яку посилаються російські ЗМІ, вийшла під заголовком «Україна намагається довести, що вона може виграти, нагадуючи нещодавні удари». «Відкидаючи скептицизм щодо того, що західна зброя дозволить їм переломити ситуацію проти Росії, українці вказують на успішні атаки з використанням нових ракетних систем великої дальності», — йдеться у вступі.

Її автор Ендрю Крамер — раніше кореспондент московського, а тепер київського бюро NYT. В його публікаціях для NYT уже звучали маніпуляції та меседжі, співзвучні російській пропаганді.

На початку статті Крамер справді зазначає, ніби «підтримка Заходу пом’якшилася», утім, не наводить жодних конкретних прикладів, які б про це свідчили. Як і не наводить прикладів, хто висловлював «скепсис щодо того, що Україна зможе виграти війну на виснаження». Детальніше.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись