Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Валерій Залужний був відсутній на засіданні РНБО 6 червня

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не з’явився на екстреному засіданні РНБО 6 червня. Мовляв, це ще раз доводить, що він «зник». Автори додають до повідомлень фото, яке опублікував Офіс президента, й зазначають, що воно відредаговане за допомогою фоторедактора. Тобто, за їхніми словами, Залужного додали на фотографії. Це — неправда. 

Фактчекери Центру протидії дезінформації пояснюють, що фото не відредаговане. Для впевненості вони скористалися спеціальним застосунком, щоб визначити, чи світлину редагували. Перевірка не дала жодних ознак того, що фото скомпільоване. Отже, автори повідомлень просто вкинули неправдиву інформацію. 

Нагадаємо, що цей фейк є частиною серії пропагандистських вкидів щодо «загибелі» військового керівництва України. Так пропагандисти прагнуть деморалізувати українців.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись