Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Українцям нібито надходять рахунки на оплату телемарафону

Проросійські ресурси поширюють інформацію, що українцям нібито надходять рахунки на оплату телемарафону. Як «доказ» пропагандисти додають фото «квитанції» від Рівненської обласної енергопостачальної компанії (РОЕК), в якій, окрім плати за електроенергію, нібито вказані нарахування й за телемарафон, що становлять 40 грн.

Скриншот VoxCheck

Однак ця інформація не відповідає дійсності, пишуть фахівці з проєкту VoxCheck. Насправді телемарафон «Єдині новини» фінансується виключно з державного бюджету

Зразок рахунку за послуги від РОЕК представлений на офіційному сайті компанії. Оплати за телемарафон у ньому немає. Також Березнівський район, який згадується у квитанції, вже давно не існує — у результаті адміністративно-територіальної реформи на Рівненщині утворилось чотири райони, колишній Березнівський увійшов до складу Рівненського району.

Зразок квитанції РОЕК

Зрештою, телемарафон транслюється на десятку загальнонаціональних телеканалів, які доступні в цифровому етері, на супутниковому телебаченні та онлайн безплатно. Технічно неможливо виокремити «Єдині новини» в окремий пакет послуг. Громадяни України або переглядають його безплатно, або оплачують провайдерам за пакет каналів, який може включати канали, що транслюють марафон. Відповідно, при купівлі такого пакета гроші надходять напряму провайдеру і не можуть бути об’єднані в одному рахунку з комунальними послугами.

Раніше ми спростовували інформацію, що в Рівному ухилянтів нібито відключають від комунальних послуг.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись