Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Українська влада вивозить все зерно, бо не бачить свого майбутнього в Україні

Такі меседжі на тлі теми про глобальний голод поширюють анонімні телеграм-канали, які контролюються ФСБ.

Російські пропагандисти поширили карту з зонами продовольчого ризику, розроблену виданням The Economist. Нібито, за їхніми даними, населення України опиниться під загрозою голоду, як в Ефіопії та Афганістані, а українська влада тим часом все вивозить і продає. Мовляв, політична еліта розграбує зерно, зруйнує Україну, знищить бізнес, людей залишить на одинці зі всіма проблемами, а сама втече на Захід.

Насправді видання The Economist проілюструвало картою про продовольчий ризик статтю «Як люди зі зброєю посилюють глобальний голод». На думку журналіста, «безглузда війна Путіна» посилить голод у глобальному масштабі. Він пише про те, що голод в Ефіопії та Афганістані спричинили озброєні люди, але ця криза не впливала на весь світ. Натомість Путін «достатньо могутній», щоб створити умови, в яких «мільйони дітей по всьому світі недоїдатимуть, через що виростуть менш розумними, а отже, житимуть біднішим і менш продуктивним життям».

Про те, що українська влада от-от втече або вже втекла до Європи, російські пропагандисти пишуть із першого дня повномасштабної війни. У такий спосіб вони хочуть залякати українців і підштовхнути до думки, що Путін – їхня єдина опора, замовчуючи факти, що українські фермери не можуть продуктивно працювати через постійні обстріли російської армії, що росіяни спалювали пшеничні поля і перешкоджають українським кораблям доставляти зерно в країни, на які чекає голод.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись