Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Україна «розтринькала» $11 млн на дослідження Антарктиди

У мережі поширюють інформацію, нібито  Україна витратила $11 млн на вино, шоколад та вивчення пінгвінів в Антарктиці. Як дописують пропагандисти, що ці гроші «можна перенаправити на ЗСУ»

Аналітики проєкту VoxCheck узялися за кейс і пояснили, що Україна – одна з кількох десятків країн, які мають цілорічні станції в Антарктиці. Цей вплив на міжнародному майданчику науковці також використовують для інформування про російську агресію та протидії активностям Росії. А гроші, виділені на дослідження, не можна перенаправити на сферу оборони України. Закупівля для діяльності станції відбувається одноразово на весь рік у Чилі на 14 людей.  

Полярники також спростували тезу про «тонни делікатесів», які нібито закуповують для них. Всі продукти купують раз на рік у Чилі та на 14 людей одразу. Також щодо алкоголю, то «на тиждень на одного полярника припадає 300 грамів сухого вина (два келихи) і 200 грамів шоколаду та цукерок». Тобто не йдеться ні про яке «надмірне споживання», ця закупівля необхідна для забезпечення продуктами впродовж року.

Автор: Орест Сливенко,

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись