Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк У Вінниці 9 листопада 2023 року буцімто спалахнула пожежа на «складах озброєння із Заходу»

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в анонімних телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях пишуть, що 9 листопада 2023 року у Вінниці спалахнула пожежа нібито на складах «натівського озброєння.» Автори додають, що Зеленський, мовляв, не ввімкнув тривогу на Вінниччині, а ППО не спрацювала. Це — неправда. 

Насправді, у Вінниці ввечері 9 листопада спалахнула масштабна пожежа у складських приміщеннях, де зберігають ламінат. Про це повідомили в Головному управлінні ДСНС Вінницької області. О 22:40 пожежу локалізували. 

Так агітпроп намагається розганяти тезу про російську «непереборну техніку», яка може всіх знищити, — і як підтвердження цього наводить приклад про «обстріл» об’єкта з боєприпасами. Хоча це була пожежа, яку фахівці локалізували. 

У нашій рубриці «Новомова» ми описували російський феномен «непереборної техніки». Якщо коротко, то так росіяни прагнуть переконати внутрішню аудиторію в постійних «перемогах». 

Автор: Орест Сливенко,

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись