Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Російська армія вдарила ракетами по аеродрому в Шепетівці

Про це розповіли у новинах на російських телеканалах. Нібито на аеродромі були склади іноземного озброєння. Росіяни не вперше брешуть про свої воєнні «здобутки» та «перемоги». Насправді цього разу російські пропагандисти перекрутили новину про ракетний обстріл Шепетівки, який стався у День незалежності України. За інформацією поліції, завдано ударів по критичній інфраструктурі, вибуховою хвилею знесло вікна та двері у житлових будинках і школі, розташованих поблизу. Внаслідок влучання постраждали три особи — жінка та двоє дітей.

Біля Шепетівки у селі Судилків у радянські часи був військовий аеродром. Історики у своїх працях згадують, що його розбомбили під час Другої світової війни. За часів Незалежності України аеродром не функціонував.

Ведуча телеканалу «Росія-1» Ольга Скабєєва, розповідаючи про обстріл, Шепетівку назвала Щєпєтовкою. Українці у соціальних мережах створили «свою відповідь Скабєєвій» за аеродром і за перекручену назву міста.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись