Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Викриття Росіяни нібито знайшли український слід у терактах 23 червня в Дагестані

Російський агітпроп через низку заяв офіційних осіб та пропагандистські канали поширює брехню про причетність України до  серії терактів 23 червня в Дагестані, які були спрямовані проти релігійних установ і поліції.

23 червня в Республіці Дагестан, РФ, відбулися вуличні бої між російськими правоохоронними органами та бойовиками, які напали на православний храм і синагогу в Дербенті, а також поліцейський пост у Махачкалі. 15 правоохоронців та кілька цивільних загинули під час нападів. Про це повідомляє видання «Дзеркало тижня» з посиланням на офіційне російське інформаційне агентство ТАСС.

Депутат Державної думи РФ від Дагестану Абдулхакім Гаджієв заявив, що за нападами на Махачкалу і Дербент нібито можуть стояти спецслужби України і НАТО. Очільника Дагестану Сергій Мєліков заявив, що у терактах зацікавлена Україна, пов’язав останні події з так званою «спеціальною воєнною операцією» та назвав це свідченням того, що «війна прийшла у їхні домівки». Як повідомляє Центр протидії дезінформації, «характерною була і реакція блогерів-пропагандистів, які знайшли "український слід" у подіях ще до будь-яких офіційних заяв».

Теракти в Дагестані є черговим провалом у роботі російських спецслужб. Втім, як і в ситуації з терактом у «Крокусі», РФ вчергове просуває пропагандистський наратив про «український тероризм» без жодних доказів. Нагадаємо, увечері 22 березня 2024 році в підмосковному місті Красногорську група озброєних чоловіків увійшла до концертного залу «Крокус сіті холл» і відкрила вогонь по відвідувачах та охоронцях, унаслідок терористичних дій загинуло 145 людей, більше п’яти сотень зазнали поранень. Відповідальність за атаку взяла на себе організація «Вілаят Хорасан», афганське відділення «Ісламської держави». Детально про те, як агітпроп намагався звинуватити Україну та її союзників у теракті в «Крокусі», читайте в нашому матеріалі.

Керівник ЦПД Андрій Коваленко припускає, що в ФСБ зараз триває протистояння між різними групами впливу, тож теракти в Дагестані могли бути організовані однією з цих груп з метою усунення директора спецслужби Олександра Бортнікова. Ситуація всередині ФСБ і її нездатність реагувати на загрози у перспективі можуть призвести до «третьої кавказької війни».

Автор: Леся Бідочко,

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись