Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Неправда, що в київському метро оприлюднили рекламу курсів військової підготовки для жінок із слоганом «І макаку можна навчити водити»

У проросійському сегменті соціальних мереж поширюють нібито рекламне оголошення від організації «Українська жіноча варта», у якій ідеться про курси військової підготовки для жінок. На «рекламному банері»  зображена жінка у військовій формі та на задньому фоні — фото мавпеня, яке сидить за рулем автівки. І такий слоган: «жіночі двотижневі курси військової допомоги — і макаку можна навчити водити!»

Однак це рекламне оголошення — несправжнє. Ми перевірили зображення з телеграм-каналу за допомогою спеціального інструмента FotoForensics, яке встановлює факт втручання у зображення. Наприклад, фотошоп або інші фото- чи відеоредактори. Відтак вдалося встановити, що світлина, яку поширили пропагандисти, містить ознаки редагування. Більш того, жодні українські медіа не публікували схожу рекламу. Так само як і на сайті організації жодної інформації про таку рекламу ми не знайшли. 

Фейкове фото

Жінки в умовах збройних конфліктів — одна із найбільш вразливих соціальних груп. Деякі дослідники називають російську агресію війною за гендерний порядок, гендеризованим протистоянням, адже Москва бореться за так звані «традиційні цінності», які передбачають торжество патріархальних практик і нівелювання гендерної рівності. 

Читайте наше дослідження про російський вимір мізогінії: Оболонка феміни з чорним змістом». Як агітпроп намагається дискредитувати українських жінок.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись