Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Неправда, що в київському метро оприлюднили рекламу курсів військової підготовки для жінок із слоганом «І макаку можна навчити водити»

У проросійському сегменті соціальних мереж поширюють нібито рекламне оголошення від організації «Українська жіноча варта», у якій ідеться про курси військової підготовки для жінок. На «рекламному банері»  зображена жінка у військовій формі та на задньому фоні — фото мавпеня, яке сидить за рулем автівки. І такий слоган: «жіночі двотижневі курси військової допомоги — і макаку можна навчити водити!»

Однак це рекламне оголошення — несправжнє. Ми перевірили зображення з телеграм-каналу за допомогою спеціального інструмента FotoForensics, яке встановлює факт втручання у зображення. Наприклад, фотошоп або інші фото- чи відеоредактори. Відтак вдалося встановити, що світлина, яку поширили пропагандисти, містить ознаки редагування. Більш того, жодні українські медіа не публікували схожу рекламу. Так само як і на сайті організації жодної інформації про таку рекламу ми не знайшли. 

Фейкове фото

Жінки в умовах збройних конфліктів — одна із найбільш вразливих соціальних груп. Деякі дослідники називають російську агресію війною за гендерний порядок, гендеризованим протистоянням, адже Москва бореться за так звані «традиційні цінності», які передбачають торжество патріархальних практик і нівелювання гендерної рівності. 

Читайте наше дослідження про російський вимір мізогінії: Оболонка феміни з чорним змістом». Як агітпроп намагається дискредитувати українських жінок.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join