Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк В Україні нібито шукають людей, які пишуть негативні коментарі про інтерв'ю Карлсона з Путіним за гроші

Користувачі соціальних мереж та кремлівські медіа поширюють неправдиву інформацію про те, що в Україні нібито з'явилися вакансії для «провокаторів». Зазначається, що їм «необхідно залишати негативні коментарі» під інтерв'ю президента Росії Володимира Путіна Такеру Карлсону. До цих повідомлень агітпроп додає фейкові скриншоти «вакансій» з українських сайтів пошуку роботи. Втім це — фейк.

Після поширення такої інформації StopFake вирішив перевірити, чи справді на українських сайтах з'явилися схожі вакансії. Виявилося, що це не відповідає дійсності.

Пропагандисти поширюють три різні скриншоти подібних «оголошень». Перший, як стверджується, був зроблений на сайті Robota.ua, другий — на Work.ua, а третій — на Jooble. В описі вакансій ідеться, що майбутньому працівникові доведеться переглянути інтерв'ю Карлсона з Путіним, а відтак негативно його прокоментувати. Оскільки пропагандисти не залишили посилань на ці вакансії, StopFake намагався знайти їх самостійно.

З першого фейкового оголошення на Robota.ua видно, що вакансію «провокатора» — «медіастратега» розмістила компанія «Телемаркетинг 24». Фахівці StopFake знайшли таку компанію на цьому сайті, однак вакансії «медіастратег» не виявили. Проте серед запропонованих компанією позицій є оголошення, яке дуже схоже на те, що поширює агітпроп, — «системний адміністратор». У цьому оголошенні збігається час публікації, запропонована зарплата, місце й умови роботи, але немає завдання залишати коментарі під інтерв'ю Путіна. Схоже, саме опис цієї вакансії і був відредагований у фейковому оголошенні.

Друге фейкове оголошення — «спеціаліст з технічної підтримки» на Work.ua — було опубліковано, як стверджується, компанією «Новий медіа простір». StopFake також зміг знайти цю компанію, але серед запропонованих нею вакансій немає такої позиції. Зате є вакансія «менеджер з продажу», в якій пропоноване місце роботи, зарплата й умови аналогічні тим, що зазначені у фейковому оголошенні. Жодного зобов’язання залишати коментарі під інтерв'ю Путіна там також немає.

Третє фейкове оголошення — «копірайтер» із сайту Jooble — було опубліковано компанією Recruiting Group. Така компанія, як і в першому та другому випадку, існує та справді шукає копірайтера. Проте в оригінальній вакансії немає жодного слова про роботу з коментарями під інтерв'ю Володимира Путіна Такеру Карлсону. Однак умови, місце роботи й частина опису аналогічні тому, що публікує агітпроп. StopFake також намагався зв'язатися з Recruiting Group і «Телемаркетинг 24», але на момент публікації не отримав відповіді.

Схоже, російські пропагандисти взяли справжні вакансії, які були опубліковані на українських сайтах для пошуку роботи. Змінивши їх опис, вони створили ще один фейк, що дискредитує Україну. «Детектор медіа» писав про основні меседжі інтерв'ю Такера Карлсона з Путіним та його справжні цілі.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись