Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк У Криму росіяни знайшли російський паспорт Олени Зеленської

У російському сегменті фейсбуку та в медіа, що транслюють прокремлівську риторику, поширюють інформацію про те, що в Криму на віллі Президента України нібито знайшли російський паспорт першої леді Олени Зеленської. Буцімто його видали, як вказано на документі, 9 квітня 2014 року. Агітпроп поширив відео, на якому видно, як чоловік дістає із сумочки «Луї Віттон» гроші та паспорт. Це — фейк.

Кейс дослідили фактчекери проєкту MythDetector. Насправді паспорт, який демонструє російський агітпроп, є підробкою. Фотографію, вклеєну в нібито російський документ, виданий у 2014 році, Олена Зеленська виклала в інстаграмі та на сайті Президента України 20 березня 2023 року. Фото, ймовірно, зробили в лютому 2023 року, коли Зеленська записала відеозвернення до народу Австралії в ідентичному образі: з такою самою зачіскою, вбранням і прикрасами.

У такий спосіб російські пропагандисти намагаються дискредитувати першу леді Олену Зеленську та викликати до неї зневагу серед українців. Раніше «Детектор медіа» спростовував фейк про те, що Олена Зеленська отримала паспорт Ізраїлю.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись