Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Росіяни «підбили» танк «Leopard2A5» під Вугледаром

Таку інформацію поширили у соціальних мережах, зокрема у телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що росіяни «підбили» танк «Leopard2A5» за допомогою РПГ-76. Як доказ автори повідомлень додають до публікації світлину нібито російського військового, який цілиться у танк «Leopard2A5». Водночас на формі військового є нашивка з прапором Росії.  Це — брехня. 

За кейс взялися фактчекери проєкту VoxCheck, які дослідили, що насправді на фото зображено ліванського військового та ізраїльський танк «Merkava», а нашивку з російським прапором додали у фоторедакторі. 

Фактчекери вирішили знайти справжнє фото через зворотний пошук зображення за допомогою інструмента TinEye. Серед результатів пошуку є публікація у твітері Збройних сил Лівану, звідки й пропагандисти, ймовірно, взяли фото. 

Раніше аналітики та аналітикині «Детектора медіа» спростували фейк, у якому йшлося, що росіяни нібито знищили перший танк «Leopard» на полі бою.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись