Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Викриття Пропагандисти поширюють фейки про небажання України звільняти з російського полону своїх військовослужбовців

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП повідомляють, що Кремль розгорнув чергову дезінформаційну кампанію.

Згідно з Координаційним штабом із питань поводження з військовополоненими, росіяни поширюють фейки про нібито поділ військовополонених на категорії або ж про небажання України звільняти з російського полону окремих захисниць та захисників. 

Це робиться з метою посіяти розбрат серед родин полонених військовослужбовців, провокуючи штучні конфлікти. Водночас такі дії свідчать про визнання Росією ефективності та наполегливості України в питанні визволення всіх полонених, зокрема й оборонців з Маріупольського гарнізону, додають у Центрі. 

Для України пріоритетом є звільнення кожного полоненого громадянина, незалежно від віку, статі, віросповідання чи інших особливостей. Раніше ми аналізували російський фейк про списки українських військовополонених, яких Україна нібито не хоче повертати.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись