Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Індійське видання нібито зробило обкладинку, де порівняло українських біженців із гризунами

Користувачі соцмереж, що транслюють проросійську риторику, поширюють зображення, яке вони називають обкладинкою нового випуску індійського видання Rodip Reb від 30 грудня. На одному її боці зображені українські біженці, а на іншому — гризуни. Її супроводжує англійський напис: «Битва за Європу. Кроти та біженці: ситуація в Європі стає все напруженішою». Втім це — фейк. 

На нього звернули увагу фахівці проєкту MythDetector. Вони з’ясували, що це фотомонтаж. Індійського видання під назвою Rodip Reb не існує. Жоден пошуковик, включаючи Google та Bing, не видає результатів з таким виданням. Поширюване зображення містить адресу вебсайту www.rodipreb.in, але доступ до нього неможливий. Після опублікування обкладинки того ж вигаданого видання раніше MythDetector перевірив її автентичність в індійській організації для фактчекінгу Factly Media & Research. Вона підтвердила, що індійського видання з назвою Rodip Reb не існує. Зображення також неможливо знайти в інтернеті за межами телеграм-каналів та фейсбук-спільнот, де його поширювали. 

Пропагандисти регулярно вдаються до поширювання фейкових обкладинок, щоб створити хибне враження того, що світ поступово припиняє підтримувати Україну. «Детектор медіа» неодноразово спростовував інші публікації з несправжніми обкладинкам різних світових видань. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись