Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Голодомор — не геноцид українського народу

Такий меседж вкотре поширюють російські кремлівські медіа, заперечуючи трагедію, яку пережили українці у 1932-33 роках. Цього разу меседж почали просувати на тлі новин про те, що російські окупанти демонтували монумент жертвам Голодомору в окупованому Маріуполі.

Мовляв, його демонтували, тому що згідно з «історичними джерелами», голод у регіонах Півдня Росії, а потім Радянського Союзу був повторюваним явищем, і внаслідок голоду у 1932-33 роках найбільше втрат було не в Україні, а в інших регіонах УРСР.

Як пишуть аналітики проєкту Myth Detector, пропагандисти також стверджували, що «влада» міста не бореться з історичною пам’яткою, а прибирає «символ дезінформації, створений на державному рівні».

Насправді дезінформація про Голодомор циркулює десятиліттями. Голод 1932-1933 років в Україні не був спричинений стихійними явищами, адже трагедія стала наслідком цілеспрямованої політики Сталіна. Фальшування  кількості жертв події та пов’язування голоду з природними явищами спершу були частиною пропаганди Радянського Союзу. Цей метод зараз перебрала й російська пропаганда, яка прагне приховати злочини сталінського режиму та заперечити геноцид.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join