Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Дмитро Кулеба заявив, що НАТО хоче вступити у війну в Україні

Таку тезу поширюють російські пропагандисти соціальними мережами. У ній ідеться, що НАТО нібито хоче приєднатися до війни в Україні. Мовляв, заява прозвучала з вуст Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби на засіданні Ради Безпеки ООН. Проте це — фейк.

Насправді під час виступу на Раді Безпеки ООН Дмитро Кулеба не говорив, що НАТО хоче вступити у російсько-українську війну. За словами фактчекерів Вокс Україна, на підтвердження цієї тези пропагандисти використали цю цитату: 

«Я думаю, що НАТО зараз хоче приєднатися до України». Утім, вона не стосувалася намірів Альянсу вступити у війну. Після засідання Ради Безпеки під час розмови з пресою прозвучало питання від журналіста про те, чи хоче Україна вступити в НАТО. На що Кулеба відповів -  так. 

Тож пропагандисти намагаються просувати цю тезу, аби виправдати свої дії в Україні й затяжну війну, яку розв‘язала Росія. Мовляв, Росія воює не лише проти України, а й цілого Заходу. Також у такий спосіб Росія виправдовує свої поразки в Україні.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join