Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake CNN показало постановку ракетного удару по Львову.

У твіттері поширили фейк, що відео телеканалу CNN про авіаудар Росії по складах палива у Львові 26 березня 2022 року — це нібито постановка, мовляв кадри зняті під час пожежі в Едмонтоні, Канада. Зокрема, у цих дописах зазначили, що пожежники мають на формі напис Edmonton. Це вже не вперше CNN закидають буцімто постановці сюжетів про війну в Україні, зокрема, раніше російська пропаганда звинувачувала канал у «постановці про російських солдат, які розстрілюють двох цивільних чоловіків у Київській області» (спростування цього фейку читайте тут).

Насправді Міністерство оборони Росії публічно визнало, що завдало ракетного удару по Львову того дня. Уже цей факт спростовує повідомлення про буцімто поставку CNN удару по складах палива у Львові. Однак цей фейк детально розібрали фактчекери проєкту Poynter, які вивчили геолокацію на відео CNN та знайшли львівську вулиці з відео на Google Maps. Вони також підтвердили, що на формі українських рятувальників дійсно був напис Edmonton. «Справжня історія полягає в тому, що ці куртки подарували українським пожежникам вогнеборці Едмонтона, а саме: некомерційна організація Firefighter Aid Ukraine. Начальник пожежної охорони Едмонтона також опублікував повідомлення, яке підтверджує, що куртку подарували з їхнього запасу», — розповіли фактчекери.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join