Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Manipulation Білл Гейтс заявив, що «найбільша небезпека в найближчі кілька років станеться через Україну»

Таку тезу поширили у соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах та у пропагандистських ЗМІ. У повідомленнях ідеться, що Білл Гейтс нібито назвав Україну найбільшою небезпекою для світу та заявив, що через неї стануться всі біди. Мовляв, Білл переконаний, що через кілька років зменшиться допомога бідним африканським країнам на тлі війни в Україні. Автори повідомлень посилаються на сайт німецького видання «Handelsblatt», у якому нібито про це згадувалося. Це — маніпуляція. 

Аналітики проєкту StopFake дослідили цей кейс та встановили, що контекст матеріалу спотворили. Гейтс говорив про останні виклики, які постали перед людством, включаючи пандемію COVID-19 та війну Росії проти України. При цьому філантроп не сказав про те, що найбільша небезпека для світу протягом найближчих кількох років станеться через Україну. Навпаки, Гейтс наголошує, що війна — це велика трагедія не лише для країни, де вона відбувається, а й для всього світу загалом. Тобто жодних згадок про Україну як осередок світової небезпеки не йшлося. 

Поширюючи цю маніпуляцію пропагандисти хочуть показати Україну як країну-невдаху та створити видимість, що весь світ нібито налаштований проти неї.

War
Author: Орест Сливенко,

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join