Spilnota Detector Media
«Детектор медіа» у режимі реального часу збирає та документує хроніки Кремлівської дезінформації навколо військового наступу на Україну. Україна роками страждає від кремлівської дезінформації, проте тут ми фіксуємо наративи, меседжі та тактики, які Росія використовує з 17 лютого 2022 року. Нагадаємо, що 17 лютого почалося значне збільшення обстрілів підконтрольної Україні території з боку бойовиків, в яких російська пропаганда звинувачує українські війська.

07 Вересня станом на 926 день повномасштабної війни наша редакція зафіксувала:

2374
Фейк
728
Маніпуляція
701
Меседж
500
Викриття
Русскій фейк, іді на***!

Викриття Росія через TikTok переконує молодь, що вона – єдина, енергетично незалежна країна

Російська пропаганда почала поширювати в TikTok різними мовами відео, які висміюють енергетичну кризу. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО в Telegram.

У соцмережах публікують ролик про змерзлого героя, який вирішив додати тепла в оселі, але до нього вривається поліція. Водночас російською мовою в TikTok поширюються відео протилежного змісту з ввімкненим газом чи гарячою водою.

«У такий спосіб роспропаганда намагається вплинути на аудиторію віком від 18 років. Замість традиційного залякування кремлівська дезінформація намагається сформувати враження, що начебто Росія – єдина енергетично незалежна та багата країна», – додають у повідомленні.

Насправді доля російських енергоносіїв на світовому ринку становить менше як 10%.

Аналітики наголошують, що з настанням опалювального сезону Росія лише посилюватиме енергетичний шантаж громадян. Зауважимо, що раніше російська пропаганда у контексті меседжів про газову кризу в Європі завжди згадувала про санкції проти Росії. Тепер росіяни ширять тези, що Росія – єдина країна, в якій взимку можна зігрітися і не економити на електроенергії та гарячій воді.

Над хронікою працюють Орест Сливенко, Артур Колдомасов, Віталій Михайлів, Олександра Котенко, Олександр С'єдін, Костянтин Задирака та Олексій Півторак. Координаторка — Леся Бідочко, авторка проєкту — Ксенія Ілюк.