Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк ЗСУ нібито займають дитсадки й лікарні на Харківщині та готуються затопити Харків

Проросійські ресурси поширюють повідомлення, мовляв, «на фоні успішного просування російських військ на Харківщині, ЗСУ захоплюють дитячі садки та лікарні, а сам Харків вони планують пустити під воду». 

Однак це ― фейк. Сили оборони не використовують об'єкти, які захищені міжнародним правом, у військових цілях. Про це повідомляють у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП.

Зазвичай подібні фейки російська пропаганда транслює напередодні планування чергової масованої атаки саме росіян проти цивільних об'єктів на території України, додають у Центрі.

Крім того, за допомогою колаборантів росіяни вже не вперше поширюють брехню про підрив дамби українськими військовими й затоплення Харкова. Цей вкид може бути запущений як інформаційна підготовка до чергового злочину росіян. 

Раніше ми спростовували інформацію, нібито ДСНС закликає мешканців Харкова евакуюватися.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись