Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Західні партнери нібито можуть звинуватити Зеленського в узурпації влади

Аноніми поширюють інформацію, нібито експерт із конституційного права Центру політико-правових реформ (ЦППР) Андрій Магера заявив виданню Deutsche Welle, що через відмову від проведення президентських виборів в Україні західні партнери можуть звинуватити Зеленського в узурпації влади. Це — брехня.

Фахівці VoxCheck дійшли висновку, що в коментарях Deutsche Welle Андрій Магера взагалі не згадує західних партнерів та їхні думки щодо законності перебування Зеленського на посаді. 

У матеріалі експерт також пояснив, що, згідно зі статтею 108 Конституції України, повноваження президента не припиняються після закінчення п'ятирічного терміну, він залишається на посаді до моменту інавгурації наступного очільника держави. Обрати нового президента можна буде лише після закінчення війни. 

Колишній суддя Конституційного суду Микола Мельник вказав, що хоча Конституція прямо не забороняє проводити президентські вибори під час воєнного стану, ця норма вказана в чинному законі «Про правовий режим воєнного стану». 

Магера також підтвердив цю думку, зазначивши, що в умовах воєнного стану деякі конституційні права й свободи, як-от право на свободу слова, на мирні зібрання, можуть бути обмежені.

Автор: Орест Сливенко,

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись