Відеофейк: поліція Далласу нібито застрелила українського біженця
У фейсбуці й телеграмі поширюється фейкове відео з логотипом USA Today, за допомогою якого пропагандисти намагаються дискредитувати українських біженців у США. Фактчекери проєкту StopFake звернули увагу на відеоролик, у якому стверджується, що американські поліціянти під час спроби затримання застрелили українського біженця, підозрюваного у вчиненні кишенькових крадіжок на антитрампівських мітингах.

Втім це відео — фейк. Пропагандисти скористалися фірмовим стилем USA Today для створення підробного відео, щоб дискредитувати українських біженців у США. Що не так із цим відео?
✔️ Цей сюжет жодного разу не публікувався на жодній з офіційних платформ USA Today — ані на сайті, ані в соцмережах (X, Facebook, Instagram, YouTube).
✔️ Вперше відео з’явилось 9 квітня на проросійському телеграм-каналі «Медведь», що регулярно поширює дезінформацію.
✔️ Жодне авторитетне американське ЗМІ не повідомляло про інцидент, описаний у фейковому сюжеті. Немає підтвердження і в офіційних звітах поліції Далласа — перестрілки з українським біженцем не було.
✔️ У відео немає посилань на джерела, а також спостерігаються візуальні помилки, що не відповідають оформленню та стилю USA Today. Це свідчить про підробку, створену з метою маніпуляції.
Такі відеофейки — елемент інформаційної війни, спрямованої на дискредитацію українців, які змушені залишити домівку через війну Росії проти України. Пропагандисти намагаються створити образ українців як загрози громадській безпеці країн, у яких вони перебувають, посіяти недовіру до українських біженців у країнах Заходу і зрештою знизити рівень підтримки України серед іноземної аудиторії.