Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Дезінформація: Через брак фінансування Україна випускає менше фейків

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють відео нібито авторства BBC, в якому йдеться, що розслідувачі Bellingcat виявили, що з середини листопада 2024 року «кількість українських фейків зменшилася втричі». Своєю чергою, найімовірнішою причиною цього вони називають «брак коштів» для створення та розміщення контенту. 

Скриншот із пропагандистського телеграм-каналу

Проте це ― фейк, пишуть у проєкті VoxCheck. BBC не публікувало такого відео ні на своєму офіційному сайті, ні на своїх сторінках у соцмережах. Також інформація про це відсутня й на офіційних ресурсах Bellingcat.

У відеосюжеті, який поширюють пропагандисти, немає оригінальних кадрів. Для фейку вони використали матеріали з відкритих джерел, не повʼязаних між собою. Наприклад, фото з Володимиром Зеленським взяли з офіційного сайту Офісу Президента України ― світлина була опублікована ще в липні 2022 року. А кадр із президентом України та європейськими лідерами зробили під час саміту Європейської ради в Брюсселі 17 жовтня 2024 року.

Раніше ми вже аналізували фейкові відео, нібито створені BBC. Зокрема фейк про втечу «особистого ендокринолога» Зеленського за кордон.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись