Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Захід та ВООЗ готують Молдову до війни з Росією

Таке повідомлення ширять пропагандисти у своїх телеграм-каналах та в кремлівських медіа. У ньому йдеться, що Молдова готується до війни, а в цьому їй допомагають Захід і ВООЗ. Мовляв, західне керівництво в колаборації зі Всесвітньою організацією охорони здоров‘я влаштовує навчання з домедичної допомоги. Саме тому, на думку пропагандистів, Молдова готується до наступу. Проте це — неправда.

Фахівці проєкту StopFake розтлумачили, що країни Заходу не проводять жодної підготовки Молдови до війни з Росією —  це вкид та конспірологічна теорія прокремлівських ЗМІ. Тренінг ВООЗ для медиків із Молдови був спрямований на навчання лікарів надавати допомогу пораненим, які прибули з України.

Окремо представництво Всесвітньої організації здоров'я в Молдові наголосило, що потреба в проведенні таких тренінгів тісно пов'язана з російською агресією проти України. У ВООЗ зазначили, що набуті навички допоможуть медикам Молдови надавати необхідну допомогу біженцям з України, які постраждали від російської агресії. Жодних згадок про «підготовку медиків Молдови до бойових дій проти Росії» на тренінгу не було. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись