Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Винищувачі F-16, які будуть передані Україні, спочатку нібито планують розмістити в Молдові

Прокремлівські телеграм-канали пишуть​, що західні винищувачі F-16 розмістять в одному з аеропортів Молдови перед передачею їх Україні. Стверджуючи це, пропагандисти посилаються на міністра оборони Молдови Анатолія Носатого, який нібито зробив відповідну заяву. 

Насправді ця інформація не відповідає дійсності. Про це повідомляють у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Сам Анатолій Носатий уже спростував такі «новини» в коментарі виданню Newsmaker: «Вони спрямовані лише на дезінформацію громадян і дискредитацію оборонного відомства. Хочу зазначити, що всі ці повідомлення — дезінформація. Я засуджую і спростовую ці фейки». 

Міністр оборони Молдови також говорив про те, що окрім телеграм-каналів, брехню поширювали політики, які «хочуть дестабілізувати ситуацію в країні». Раніше ми спростовували інформацію про те, що російські військові вже нібито знищили кілька винищувачів F-16 в Україні.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись