Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк В Україну нібито приїхали перші F-16 у розібраному вигляді

Проросійські ресурси поширюють інформацію, що з Польщі до України нібито в’їхали дві вантажівки з літаками F-16 у розібраному вигляді. Водночас пропагандисти побоюються, що на озброєння винищувачів можуть піти ракети класу «повітря – повітря» AIM-120D, які здатні знищувати повітряні цілі на відстані від 150 до 180 кілометрів. 

Інформація, що F-16 вже в Україні та ще й у розібраному вигляді, є фейковою. Про це пишуть, зокрема, фахівці з команди VoxCheck. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат вважає такі повідомлення безпідставними, зазначаючи, що переміщення літаків F-16 на територію України можливе тільки після відповідної підготовки інфраструктури та персоналу. Володимир Зеленський вважає, що перші літаки F-16, скоріш за все, прибудуть в Україну у 2024 році. 

Сама ж підготовка пілотів до пересадки на F-16 у Британії може тривати до двох років, а у США, імовірно, до кінця 2024 року. У Данії українські пілоти вже тренуються на винищувачах, тож очікується, що саме звідти літаки приїдуть найшвидше. 

Основним озброєнням винищувачів F-16 є ракета класу «повітря – повітря» AIM-9X. Також використовуються ракети класу «повітря – повітря» AIM-7 та AIM-120 AMRAAM, які в останній модифікації в режимі самонаведення можуть вражати ціль на відстані 180 кілометрів. За словами Юрія Ігната, Україні необхідні винищувачі F-16, щоб вражати ворога з повітря, відтісняти російську авіацію від кордонів України та знищувати дрони. 

Поширюючи цю дезінформацію, пропагандисти прагнуть дискредитувати міжнародну військову підтримку Україні. Крім того, створення таких фейків може бути повʼязане з підготовкою внутрішнього населення Росії до прийдешніх «поганих новин» з України як наслідку майбутньої роботи пілотів на винищувачах F-16. Раніше ми спростовували інформацію, що російські військові вже нібито знищили кілька F-16 в Україні.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись