Фейк Твіттер обмежує використання українського прапорця у назвах профілів
У соціальних мережах поширюють повідомлення, що нібито твіттер просить неперевірених користувачів прибрати українські прапорці біля імен та назв акаунтів. У повідомленнях прикріплювали скриншоти допису в Twitter української сторінки Walter Report нібито з проханням від адміністрації соцмережі видалити значок прапора України. Мовляв, відкрито підтримувати Україну можуть лише підписники «Twitter Blue» — преміумсервісу, який надає користувачам доступ до різноманітних функцій. Це — фейк.
Жодних обмежень на використання значка українського прапора немає. На поширення повідомлень звернули увагу фактчекери проєкту MythDetector. Вони з’ясували, що сторінка Walter Report навмисно виклала фейковий допис. У такий спосіб автори хотіли звернути увагу на те, що «фейкові меми» спричиняють більший розголос, ніж реальні події в Україні. Також вони наголошують, що Ілон Маск повторює наративи російської пропаганди, й це впливає на Україну та українців. Згодом власники акаунту Walter Report спростували створений ними фейк.
Соціальні мережі справді стали зручним майданчиком для поширення російської пропаганди та дезінформації. Детальніше читайте у дослідженнях «Детектора Медіа».