Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Сирський нібито подав заяву про відставку

Проросійські ресурси поширюють інформацію, що головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський нібито «подав прохання про відставку», однак в апараті президента відмовилися реєструвати документ відповідним чином. Тож Сирський буцімто направив його Зеленському «генштабівською спецпоштою».

Насправді «ця новина» є фейковою. Про це пишуть у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП. По-перше, першоджерелом цієї інформації є анонімний акаунт у соцмережі Х (колишній Twitter), який регулярно поширює проросійські наративи. По-друге, жодних доказів на підтримку «зрадницьких» тез про нібито відставку Сирського автор не наводить. Зрештою, у жодних офіційних джерелах немає інформації про начебто прийдешню відставку Сирського.

Метою поширення цієї дезінформації є посіяти паніку серед українців та налаштувати їх проти чинної влади. Раніше ми спростовували інформацію, що головнокомандувач ЗСУ Сирський нібито підтвердив «жалюгідний стан української армії».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись