Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Людям пропонують громадянство ЄС в обмін на військову службу в Україні

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що людей, які живуть в Африці чи на Близькому Сході, закликають взяти участь у війні проти Росії на боці України. Мовляв, рекрутів «заманюють» громадянством ЄС. Автори повідомлень додають скриншот оголошення на сайті для пошуку роботи, у якому пропонують вступити в лави ЗСУ й наголошують, що працедавці зможуть забезпечити прискорене отримання громадянства ЄС. Це — неправда.

За кейс узялися фактчекери Reuters, які звернулися по коментар до високопосадовців, щоб дізнатися про «програму отримання громадянства ЄС». Речник Комісії ЄС заявив, що оголошення не має жодного стосунку до ініціатив ЄС, адже вони не впроваджували та не фінансували щось схоже. Він упевнений, що оголошення є частиною дезінформаційної кампанії, яка спрямована проти України та Європейського Союзу. Адже документа, який би свідчив винятково про громадянство ЄС, не існує. «Громадянство ЄС» визначається наявністю громадянства однієї з країн-членів ЄС. Інакше кажучи, будь-який громадянин держави Європейського Союзу вважається громадянином Союзу. І «громадянство ЄС» — це лише термін, який дозволяє людині краще усвідомити свою належність до Союзу. Тобто отримати «громадянство ЄС» і не стати громадянином однієї з держав Європейського Союзу неможливо. 

Поширюючи цей фейк, автори прагнуть показати, що в Україні нікому воювати. Нібито людей уже вербують на фронт, застосовуючи різноманітні приманки, як-от «громадянство ЄС».

Автор: Орест Сливенко,

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись