Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Гумористична газета Charlie Hebdo зобразила на обкладинці «розлючену» українську шаблістку Ольгу Харлан

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що нещодавно французький сатиричний тижневик Charlie Hebdo нібито розмістив на обкладинці ілюстрацію, присвячену нещодавній ситуації на чемпіонаті світу з фехтування в Мілані. Тоді українська шаблістка Ольга Харлан відмовилася потиснути руку суперниці з Росії, яка програла. У повідомленнях дописують, мовляв, автори висміяли вчинок української спортсменки. Це — неправда.

Фактчекери проєкту StopFake дослідили цей кейс і визначили, що такої обкладинки не існує. Згідно з архівом на офіційному сайті видання, газети з такою першою шпальтою не існує. Несправжню обкладинку зробили за допомогою фотошопу.

У такий спосіб пропагандисти прагнуть показати, що їхню риторику також повторюють на Заході. Так у читачів може скластися враження, що весь світ налаштований проти України й підтримує Росію.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись