Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Французький журнал Charlie Hebdo присвятив обкладинку руху ХАМАС

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що французький журнал Charlie Hebdo присвятив обкладинку руху ХАМАС із написом: «Вибач нам, Ізраїль! Ми вірили, що наша зброя так і залишиться в Україні». Тобто автори натякали, що українська зброя буцімто опинилася в руках ХАМАСу. Це — неправда. 

Фахівці Центру протидії дезінформації при РНБО взялися за кейс та встановили, що журналу з такою обкладинкою просто не існує, її створили за допомогою фотошопу. На сторінках у соціальних мережах та на офіційному сайті видання також немає жодних згадок саме за цю обкладинку. Щобільше, несправжня обкладинка датована 12 жовтня 2023 року, хоча останній наявний випуск вийшов 11 жовтня під номером 1629. 

У заяві Інституту вивчення війни за 7 жовтня ідеться, що Кремль активно використовує атаку ХАМАСу на Ізраїль для інформаційних операцій, спрямованих на послаблення підтримки України США та Заходом. Зокрема й просуває тезу про «чорний ринок збуту зброї». 

А Кирило Буданов, очільник Головного управління розвідки України, заявляв, що це росіяни передавали угрупованню ХАМАС піхотне озброєння, яке вдалося захопити в Україні.

Розганяючи такі фейки, пропагандисти вкотре хочуть показати українців як невдячних провокаторів, що прагнуть дестабілізувати ситуацію у світі й підбурюють до збройних конфліктів. Мовляв, українці перепродають зброю на чорному ринку, і вона потрапляє в руки злочинцям. У такий спосіб автори підривають авторитет української влади та намагаються зірвати майбутні поставки збройної допомоги з країн НАТО. Адже насамперед такі фейки таргетують на західну аудиторію та лідерів, щоб вселяти недовіру до дій України.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись