Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Британська газета «The New European» присвятила свою обкладинку Зеленському, який сидить на колінах у Далай-лами

Таку інформацію поширили у соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що  британська щотижнева газета  «The New European» опублікувала обкладинку, на якій нібито зображений Володимир Зеленський, що сидить на колінах у Далай-лами, а поруч стоїть невдоволений прем’єр-міністр Великої Британії. Також на обкладинці зображений напис:  «Скільки грошей британець готовий заплатити, щоб покінчити з “українською кризою”» Це — неправда.

На кейс звернули увагу фактчекери Центру протидії дезінформації при РНБО, які визначили, що такої обкладинки не існує. Фактчекери відвідали офіційний сайт видання та виявили, що згаданий номер газети на фейковій обкладинці (№337) ще навіть не опублікований. Наразі на офіційному сайті лише наявна газета під номером №336. 

Пропагандисти систематично поширюють фейки про українських високопосадовців, зокрема Зеленського, з метою його дискредитації. У такий спосіб агітпроп використовує тактику висміювання й намагається створити ілюзію, що керівництво України зневажають у Європі. Раніше пропагандисти поширювали повідомлення про фейкові графіті з Зеленським у публічних місцях, фейкові обкладинки журналів тощо.

Наприклад, раніше аналітики та аналітикині «Детектора медіа» спростували фейк про чергову обкладинку з зображенням Зеленського, який заціпенів від обуреного Ісуса та Путіна.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись