Русскій фейк, іді на***!

Message Європейці втомилися, «бурхливий роман європейців із українцями завершується».

Українські біженці, які втекли від розв'язаної Росією широкомасштабної війни і знайшли прихисток в європейських країнах, не дають спокою російським пропагандистам. 2 липня у прокремлівських телеграм-каналах і ЗМІ відбувся сплеск кількості повідомлень з меседжем «Велика Британія, Бельгія, Словаччина, Польща втомилися від українців і виганятимуть вимушених переселенців на вулицю».

Заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв порівняв українських біженців і Польщу з кризою у подружніх стосунках: «Схоже, бурхливий роман європейців із українцями завершується. Їх уже не хочуть, від них втомилися. Шалені поляки згадали про свій шалений націоналізм. Нагадують криком майже чотирьом мільйонам українців, які розмістилися у них у країні, про те, що вони у Польщі». Він вважає, що «почуття, що згасають, не запалити знову жодними обіцянками майбутнього нешвидкого і нерівного шлюбу (міфічного вступу до ЄС)» і що українцям треба «для власного блага швидше розірвати цей шлюбний союз назавжди».

Анонімні канали у телеграмі поширювали відео з жінкою, яка закликала викинути українців із Польщі голими руками, бо, мовляв, вони зазналися. В інших матеріалах у російських медіа описують, що українці в Європі «дивляться на хліб як на сміття», «вимагають розкоші», що європейці і британці обурюються пияцтвом і хамством українських біженців . І обов’язково підкреслюють, що з 1 липня уряд Польщі більше не виплачуватиме допомогу українським біженцям.

Фактчекери з Mythdetector повідомили, що з 1 липня допомога припиниться лише для тих українських біженців, які прожили у Польщі 120 днів, виплата допомоги для решти біженців продовжиться. Заступник міністра внутрішніх справ Польщі, комісар уряду у справах біженців Павло Шефернакер зазначив, що за чотири місяці після початку російсько-української війни уряд Польщі перейшов на новий етап допомоги біженцям. Він заявив, що з-поміж українських біженців песелі (ідентифікаційний номер) отримали близько 1,2 млн людей, з них понад 500 тисяч наразі перебувають у працездатному віці. Уряд Польщі сприятиме їм, щоб вони змогли адаптуватися та працювати. За словами Шефернакера, більше половини працездатних біженців уже розпочали роботу.

За даними ООН на 28 червня, з моменту вторгнення Росії в Україну до Польщі прибули 4 312 612 українських біженців. У рамках допомоги з боку Польщі з 16 березня 2022 року набуло чинності регулювання, згідно з яким уряд Польщі допомагатиме місцевим жителям, які надають житло та харчування українським біженцям, по 40 злотих на день на дорослу людину. Допомога діє протягом 120 днів.