Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake В Україні нібито хочуть заборонити продаж кнопкових мобільних телефонів

У мережі поширюють інформацію, нібито в Україні планують заборонити продаж кнопкових мобільних телефонів. Дописи на цю тему опублікували кілька російських ресурсів. Мовляв, українці зараз масово скуповують кнопкові мобільні телефони, щоб не отримувати електронних повісток через застосунок «Дія». 

Однак ця інформація — неправдива. На сайті Верховної Ради немає законопроєктів про заборону продажу кнопкових мобільних телефонів, депутати не заявляли про намір подати відповідний законопроєкт, а також про це не писали українські медіа. Про це повідомляють фактчекери проєкту VoxCheck. 

У мережі є схожі повідомлення, пов'язані з кнопковими телефонами. Зокрема, користувачі продають колекційні телефони або кнопкові телефони на запчастини. Однак такі оголошення не свідчать про масовий попит на них. 

Пропагандисти поширили цю дезінформацію, посилаючись на інший фейк про нібито надсилання повісток у застосунку «Дія». Проте розсилання повісток у цьому додатку неодноразово спростовував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. «Повісток у “Дії” не буде ніколи», — запевнив він ще 24 грудня 2023 року.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join