Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake У США заявили, що ЗСУ підірвуть Запорізьку АЕС під час контрнаступу

Кремлівські пропагандистські медіа поширюють інформацію, посилаючись на американські дані, що українська армія нібито готується підірвати Запорізьку атомну електростанцію. Американські військові передали Україні датчики, які допомагають виявляти сплеск радіації, і на думку агітпропа, це підтверджує, що «американці побоюються вибуху Запорізької АЕС під час наступу ЗСУ». Це — фейк.

Як зазначають фактчекери проєкту StopFake, агітпроп використав статтю New York Times, вирвав із контексту інформацію та побудував на ній свій фейк. У виданні NYT немає інформації про «підрив Запорізької атомної станції», проте, дійсно, США передали Україні датчики. Група підтримки ядерних аварій (NEST), що працює при Національному управлінні ядерної безпеки Міністерства енергетики США, розгорнула в Україні датчики, що мають попередити про надзвичайну ситуацію або сповістити про радіаційну катастрофу. Це пов’язано з ядерним шантажем Росії.

Ба більше, це обладнання зможе розшифрувати так званий атомний підпис, що утворюється після вибуху. Якщо Росія захоче влаштувати провокацію, прикриваючись українським прапором, США зможуть її викрити.

У такий спосіб агітпроп намагається залякати ядерною зброєю не тільки українців, але й увесь світ. А також перекласти відповідальність за злочини Росії на жертву. Раніше «Детектор медіа» розповідав, як російська пропаганда використовує тактику залякування.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join