Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Disclosure На Рівенщині шахраї розсилають фейкові листи з проханням щодо грошей на ЗСУ

Шахраї надсилають підприємцям листи нібито від імені Вараської районної військової адміністрації та просять зробити благодійний внесок для допомоги ЗСУ.  Натомість обіцяють податкові пільги. У листі зазначено реквізити для надсилання коштів. Також шахраї телефонують мешканцям району з проханням допомоги. 

Очільниця Вараської РДА Людмила Мариніна на своїй сторінці у фейсбук спростувала розсилання листів від РВА й телефонування та зазначила, що отримувачі коштів їй невідомі. Також вона повідомила правоохоронним органам про дії зловмисників. Про фейковий лист розповіли фактчекери проєкту Брехунець.

Шахраї не вперше використовують чутливу тему допомоги ЗСУ для отримання зиску. Раніше шахрайського листа надсилали підприємцям нібито від Одеської ОВА щодо участі у програмі гуманітарної допомоги ЗСУ. Також шахраї видавали себе за родичів військовослужбовців, які потребують допомоги.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join