Викриття Як росіяни створюють «асоціацію фактчекерів»
У Росії хочуть створити цілу окрему міжнародну «фактчекерську» асоціацію – Global Fact-cheking Network (GFCN), аби об’єднати тих хто, поділяє «російські погляди та цінності». Щодо конкретних цілей та цінностей, які збираються захищати російські так звані «фактчекери», росіяни не вказували.
Загалом, створення такої квазі-організації стало основною метою так званого міжнародного форуму «Діалог про фейки 2.0», що пройшов в Москві 20 листопада, і який по суті зібрав усіх основних пропагандистів Кремля та їх поплічників з усього світу. Про рівень форуму багато чого може сказати вже перша, основна панель дискусії, учасниками якої виступили голос російського МЗС Марія Захарова, Стівен Сігал, один з основних пропагандистів з Telegram – Михайло Звінчук (власник телеграм-каналу «Рибар), а також гендиректор агентства ТАСС Андрій Кондрашов та інші.
Крім звичної риторики про те, що Захід продовжує агресивно «нав’язувати» іншим свою єдино-правильну точку зору, а Росія тим часом залишається незмінним борцем за правду, саме на цій конференції вирішили оголосити про створення нової міжнародної фактчекерської асоціації. Бо ті, які вже існують – мається на увазі глобальна мережа IFCN та її європейський аналог EFCSN, — на думку росіян «часом виконують лише політичну місію й іноді не мають нічого спільного з реальною об’єктивною перевіркою фактів». А от російська асоціація якраз буде покликана надати «здорову альтернативу, яка допоможе зробити світ кращим».
Творці міжнародної асоціації навіть показали кодекс відповідального фактчекера із правильними словами про об’єктивність, відкритість методології, який обов’язково треба підписати перед вступом в асоціацію. Щоб підкреслити, що саме російська асоціація «фактчекерів» відкритіша за західні аналоги, Кондрашов навіть заявив, що «американська асоціація щороку перевіряє своїх членів на політичну лояльність», адже ці організації, які входять в їх асоціацію «тільки відпрацьовують інтереси інших країн». Щоправда, мається на увазі незалежний аудит, який проводиться аудиторами різних країн і перевіряється в тому числі відповідність роботи.