Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Росія поширює фейки, щоб приховати полон китайських найманців на Донбасі

Російська пропаганда проводить інформаційну кампанію, щоб приховати факт участі китайських громадян у війні на боці окупантів. Російські ЗМІ, Z-телеграм-канали та ресурси, пов’язані з Віктором Медведчуком, почали поширювати фейки, стверджуючи, що на опублікованому відео з полоненим зображений не китаєць, а «актор» або навіть «американець китайського походження».

Про це повідомляє "Укрінформ".

В якості «доказу» пропагандисти посилаються на назву відеофайлу — «0804_Korean_Soldier 2», натякаючи, що Офіс Президента України нібито припустився помилки, плануючи видати полоненого за корейця.

Пізніше пропагандисти заявили, що факт полону китайських найманців нібито спростували у Верховній Раді України. Проте їхнім «джерелом» виявився народний депутат Олександр Дубінський, який перебуває під вартою за підозрою в державній зраді на користь РФ.

Джерело: "Укрінформ"  

Насправді оригінальне відео, опубліковане Зеленським у Telegram 8 квітня о 15:19, мало назву «0804». Назва «0804_Korean_Soldier 2» з’явилася у дописі телеграм-каналу «Лачен пише», який перепостив відео о 15:21. При цьому, власник каналу, блогер Ігор Лаченков, чітко зазначив, що на відео — китайський найманець, а не кореєць. Таким чином, росіяни використали назву перезалитого файлу для створення маніпуляції.

Дубінський також стверджував, що «у Вашингтоні сміються» з українських заяв, посилаючись на акаунт у соцмережі Х під ніком Lord Bebo. Однак цей акаунт є ботом, який регулярно поширює російську пропаганду, видаючи себе за американського журналіста. Водночас адміністрація президента США Дональда Трампа висловила занепокоєння через участь громадян Китаю та Північної Кореї у війні на боці Росії.

Джерело: "Укрінформ"  

Ще одним «джерелом» російської дезінформації став китайський блогер на платформі Weibo під ніком «Фокус на планету А». Він назвав заяву Зеленського «вкидом» і спробою України «знайти нового ворога» в особі Китаю. Проте аналіз його сторінки показує, що це російський пропагандист, який систематично поширює фейки про Україну. Його контент складається з відео бойових дій та дезінформації, характерної для Z-каналів.

Джерело: "Укрінформ"  

Цікаво, що аватарка цього «блогера» — обрізана обкладинка російського пропагандистського проєкту, присвяченого терористу Анатолію Лебедю, який воював у Чечні та Грузії й загинув у 2012 році. Раніше, під ніком «Земна лінза А», він уже поширював фейки, зокрема про нібито видалення акаунта Зеленського в китайській соцмережі Douyin.

Росія вкотре використовує дезінформацію, щоб приховати факти залучення іноземних найманців до війни проти України, маніпулюючи інформацією та створюючи фейкові «докази».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись