Росія поширює фейки, щоб приховати полон китайських найманців на Донбасі
Російська пропаганда проводить інформаційну кампанію, щоб приховати факт участі китайських громадян у війні на боці окупантів. Російські ЗМІ, Z-телеграм-канали та ресурси, пов’язані з Віктором Медведчуком, почали поширювати фейки, стверджуючи, що на опублікованому відео з полоненим зображений не китаєць, а «актор» або навіть «американець китайського походження».
Про це повідомляє "Укрінформ".
В якості «доказу» пропагандисти посилаються на назву відеофайлу — «0804_Korean_Soldier 2», натякаючи, що Офіс Президента України нібито припустився помилки, плануючи видати полоненого за корейця.
Пізніше пропагандисти заявили, що факт полону китайських найманців нібито спростували у Верховній Раді України. Проте їхнім «джерелом» виявився народний депутат Олександр Дубінський, який перебуває під вартою за підозрою в державній зраді на користь РФ.

Насправді оригінальне відео, опубліковане Зеленським у Telegram 8 квітня о 15:19, мало назву «0804». Назва «0804_Korean_Soldier 2» з’явилася у дописі телеграм-каналу «Лачен пише», який перепостив відео о 15:21. При цьому, власник каналу, блогер Ігор Лаченков, чітко зазначив, що на відео — китайський найманець, а не кореєць. Таким чином, росіяни використали назву перезалитого файлу для створення маніпуляції.
Дубінський також стверджував, що «у Вашингтоні сміються» з українських заяв, посилаючись на акаунт у соцмережі Х під ніком Lord Bebo. Однак цей акаунт є ботом, який регулярно поширює російську пропаганду, видаючи себе за американського журналіста. Водночас адміністрація президента США Дональда Трампа висловила занепокоєння через участь громадян Китаю та Північної Кореї у війні на боці Росії.

Ще одним «джерелом» російської дезінформації став китайський блогер на платформі Weibo під ніком «Фокус на планету А». Він назвав заяву Зеленського «вкидом» і спробою України «знайти нового ворога» в особі Китаю. Проте аналіз його сторінки показує, що це російський пропагандист, який систематично поширює фейки про Україну. Його контент складається з відео бойових дій та дезінформації, характерної для Z-каналів.

Цікаво, що аватарка цього «блогера» — обрізана обкладинка російського пропагандистського проєкту, присвяченого терористу Анатолію Лебедю, який воював у Чечні та Грузії й загинув у 2012 році. Раніше, під ніком «Земна лінза А», він уже поширював фейки, зокрема про нібито видалення акаунта Зеленського в китайській соцмережі Douyin.
Росія вкотре використовує дезінформацію, щоб приховати факти залучення іноземних найманців до війни проти України, маніпулюючи інформацією та створюючи фейкові «докази».