Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Іванка Трамп захоплюється «російськими традиційними цінностями» - спростовано російський фейк

Низка російських медіа, включно з політичними та таблоїдними виданнями, поширили неправдиву інформацію, що Іванка Трамп нібито у своєму профілі в соціальних мережах вихваляла красу, стиль і «традиційні цінності» росіянок. На це звернули увагу аналітики проєкту StopFake.

За твердженнями пропагандистів, дочка американського президента опублікувала відео з корпоративу компанії «Сімаленд», де люди танцюють під пісню «Я — русский», і зазначила, що росіянки одягаються краще за американок через «економічне піднесення» в Росії.

Скриншот — Комсомольская Правда

Насправді відео поширив неофіційний фан-акаунт, який не має жодного стосунку до Іванки Трамп. Цей акаунт публікує провокативні дописи для консервативної аудиторії США, наприклад: «Постав 🇺🇸, якщо підтримуєш Трампа» або «Чи має Барак Обама сісти до в’язниці за шкоду США? ТАК чи НІ». У дописі з відео було лише запитання: «Це Росія. Що ви помічаєте?».

У коментарях користувачі відзначали брак чоловіків на відео, пов’язуючи це з війною, або коментували зовнішність жінок чи відсутність «мігрантів» і «товстих людей». Допис набрав понад 2000 коментарів, але вони не були одностайно позитивними, і жоден не пов’язаний з Іванкою Трамп.

Приклади інших реакцій на допис: «Більшість жінок і дуже мало чоловіків, ось що стається, коли тисячами надсилаєш на війну гарматне м’ясо»; «А справжня Іванка знає, які дурниці ви транслюєте від її імені?»; «Ось Росія. Що ви помічаєте?»  

Використання імені Іванки Трамп, пов’язаної з впливовою політичною сім’єю США, має на меті привернути увагу консервативної аудиторії в Америці, яка може бути прихильною до Росії чи скептичною до підтримки України. Для російської аудиторії подібні фейки створюють ілюзію, що відомі західні постаті «підтримують» Росію, що зміцнює патріотичні настрої та виправдовує політику Кремля.

Асоціюючи Росію з позитивними характеристиками (як-от «краса» чи «традиційні цінності»), пропаганда опосередковано намагається применшити підтримку України, протиставляючи її «російським ідеалам».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись