Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Викриття Від імені OSINT-компанії Molfar поширювали фейк про обстріли Києва

Неправдиву інформацію розповсюджували росіяни у формі копії друкованого документа під назвою «Термінове повідомлення щодо ймовірних ракетних ударів незабаром по території України». Це — підробка.  Як повідомляє компанія, «це фейк, вкид та просто невміла дискредитація з метою помститися Molfar за їх роботу для України».

Інформацію у фейковому документі подають «у стилі кабінетного наказу силової структури, де прийняття рішень залежить від печаток і підписів». Такий стиль формулювання текстів не властивий дослідникам Molfar. Фактчекери зазначають, що вони не володіють інсайдерською інформацією про ракетні обстріли й спрогнозувати маршрути польоту ракет на основі OSINT-аналітики неможливо. Також у фейковому документі використали лого пивоварні Molfar. Компанія закликає перевіряти інформацію та не вірити фейкам.  ‍Детальніше.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись