Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Українців позбавляють приводів для гордості та почуття переможців

Про таке пишуть проросійські телеграм-канали в контексті розроблення законопроєкту про скасування 8 березня, Першого травня та Дня Перемоги. У дописах пропагандисти апелюють до радянських підходів святкування Дня Перемоги та стверджують, що анулювання свята нібито позбавляє українців приводів для гордості та відчуття народу-переможця. 

У Верховній Раді України справді розглядають пропозицію замість них створити три нові свята. В Україні з 2015 року, як і в країнах Європи, відзначають закінчення Другої світової війни «Днем пам'яті та примирення» (8 травня). Це день жалоби та пам’яті десятків мільйонів загиблих. Відзначення «Дня пам'яті та примирення» не скасовує історичної значущості подій Другої світової війни, однак зміщує акценти до пам’яті про ціну — життя мільйонів людей.

Російська пропаганда намагається дискредитувати будь-які спроби України відділити свій культурний простір від російського та вдаєються до меседжів про «спільну історію», «братерство» тощо. Раніше пропаганда писали про те, що «київський тоталітарний режим» веде культурну війну проти Росії.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись