Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Поліціянтам нібито дозволили використовувати травматичну зброю, гумові палиці та сльозогінний газ для розгону мітингів

Проросійські телеграм-канали поширюють інформацію, що співробітникам Нацполіції України в умовах «соціальної напруженості» начебто дозволили «розганяти» людей на мітингах за допомогою спецзасобів. Як доказ пропагандисти поширюють фото наказу, який буцімто підписав очільник МВС. 

Насправді ця інформація є неправдивою, повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО. По-перше, «наказ» не відповідає вимогам офіційного діловодства, а це вже вказує на його неправдивість. По-друге, всі правила та підстави застосування спецзасобів чітко прописані в Законі «Про Національну поліцію» у ст. 45 «Застосування спеціальних засобів». Зрештою, Центр верифікував інформацію в речниці МВС Марʼяни Реви, яка запевнила, що так званий «наказ» є фейковим, як і його зміст. 

Пропагандисти спекулюють на мітингах чи акціях протесту громадян України, адже таких заходів стало більше в порівнянні з першими місяцями повномасштабної війни. Крім того, російська пропаганда поширила цей фейк з метою дискредитувати правоохоронні органи України. Раніше «Детектор медіа» спростовував інформацію, що в одному з українських університетів студента нібито силоміць забрали правоохоронці з авдиторії.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись