Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Херсонська вода заражена холерою

У локальних групах соцмереж поширювали інформацію, нібито в Херсоні очікують на появу холери у воді, що спричинить смертність «більшу, ніж від ковіду». Причиною спалаху хвороби нібито є «трупи», що «розкладаються» біля річок, які впадають у Дніпро. Це — фейк. 

На нього звернули увагу в херсонському виданні «Кавун.City». Його журналісти зʼясували, що повідомлення з фейком, яке поширюють у херсонських чатах, уже використовували в російських локальних чатах рік тому. При цьому фейк тоді спростовували і в російських медіа.

Журналісти видання також наголошують, що абревіатура БСМП, на яку посилаються у фейку, рідко використовується в Україні, що вказує на російську природу створення «повідомлення». Інформацію з фейку також спростували Херсонська МВА та місцевий водоканал, нагадуючи, що воду з річки Дніпро для водопостачання не використовують. 

У такий спосіб пропагандисти хочуть викликати паніку серед населення та недовіру до місцевої влади. Все це робиться для відвернення уваги від злочинів росіян на фронті.  

Торік агітпроп запускав хвилю подібних фейків і щодо українських міст, зокрема про «заражену воду» в Києві й Одесі. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись