Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Французькі активісти нібито проводять антиукраїнську кампанію, закликаючи громадян «припинити» підтримувати Україну

У прокремлівських медіа поширюють інформацію, що французькі активісти з організації «attac» розклеюють у Парижі листівки із закликами знімати всю готівку — начебто в знак протесту проти України. За словами пропагандистів, в організації просять знімати всю готівку з банківських рахунків, щоб «жодна копійка», мовляв, не дісталася Україні. До публікацій додають фото листівки з написом «Заберіть (зніміть із рахунків. — "ДМ") гроші, допоки не пізно». Це — брехня. 

Фактчекери Центру протидії дезінформації при РНБО проаналізували кейс і звернулися із запитом до Міністерства закордонних справ, щоб там спростували пропагандистський вкид. У відомстві підтвердили, що інформація про «антиукраїнську кампанію» несправжня, оскільки ініціатива активістів ніяк не стосується України та російсько-української війни. Це внутрішній протест французьких громадян, пов’язаний, як наголосили в ЦПД, з «посиленням контролю фінансових ринків».

Причому сама організація засудила вторгнення Росії до України й не створювала жодних ініціатив, які могли б дискредитувати українську державу.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись